Velkommen til Horsens Styrkeløft Klub

11. februar 2021

Velkommen til Horsens Styrkeløft Klub

Et kæmpe varmt velkommen til vores nye medlemsklub- Horsens Styrkeløft Klub. 

Hvor er det bare fantastisk at vi i denne mystiske corona tid kan byde velkommen til en ny medlemsklub. 

Læs bare med her om hvad de står for og ikke mindst tilbyder:

Styrketræning i HSK

Horsens Styrkeløft klub er ikke kun for styrkeløftere, men også for dig som vil holde dig fit gennem styrketræning eller hoppe en tur på crosstraineren for at bearbejde kondien og tabe lidt på sidebenene.

Udover de nødvendige redskaber og træningsudstyr indenfor styrkeløftområdet, som består af professionelle racks, barbells og eleiko skiver, så består klubben også af en fuldt udrustet maskinpark. Maskinparken varierer bredt imellem forskellige øvelser, som blandt andet omfatter kabeltårne, mavemaskiner, rows, m.m. og i forlængelse af dette, har klubben tilmed en bred vifte af dumbells, lige fra 1 kilos håndvægte og helt op til 70 kilo. Dermed kan klubben tilbyde dig en solid og bred mulighed for at udfolde dig med træning på flere niveauer og indenfor flere områder.

Klubbens miljø er ’råt’ og der ligges ikke skjul på svedpletter og motivationsudbrud, men i højere grad på de små succeser, hver i sær oplever i og gennem deres træning. Vi sørger for at dit behov bliver hørt og du skal ikke tro du er alene i din kamp. Klubbens medlemmer holder sammen, hjælper og støtter hinanden i mod hver isærs mål – det gælder også dine!

Har du brug for support til din træning, så har klubben kompetente og erfarne personer, der kan hjælpe dig, så kontakt os endelig enten pr. mail eller via vores Facebook side

 

Du kan læse meget mere om klubben lige her: tryk her